Výživové poradenství a koučink

Nabízím poradenské služby a koučink v oblasti výživy, úpravy hmotnosti (hubnutí / přibírání) a celkové změny životního stylu.

Na vstupní konzultaci (v délce 60-90 min.) společně probereme vše o Vašem současném zdravotním stavu, kondici, způsobu stravování a celkovém životním stylu.

Součástí vstupní konzultace je také tzv. komplexní tělní analýza, což je antropometrické měření a proměření na specializovaném diagnostickém přístroji, který dokáže přesně analyzovat složení Vašeho těla. Výsledkem nám bude přehled o základních ukazatelích:

  • celkový tělesný tuk je ukazatelem skrytého rizika a s ním spojených zdravotních problémů
  • množství viscerálního tuku (tuk v břišní dutině) je klíčovým ukazatelem rizika diabetu 2 a srdečních chorob
  • množství vody v těle je ukazatelem dehydratace nebo zavodnění organizmu
  • kvalita kostí je ukazatelem ohrožení osteoporózou
  • fyzická kondice je ukazatelem poměru tuků a svalů
  • svalová hmota je ukazatelem dostatečného příjmu bílkovin a fyzické aktivity
  • bazální metabolická spotřeba (BMR) je ukazatelem pro určení kalorické hodnoty stravy
  • metabolický věk je výsledkem vlivu životosprávy na celkový stav organizmu

Na základě těchto informací Vám následně bude vytvořen optimální program dle Vašich požadavků - pro detoxikaci organismu, redukci váhy, nabírání svalové hmoty… Součástí tohoto programu je jak individuálně přizpůsobený jídelníček s ohledem na Vaše potřeby (např. jste-li vegetarián), ale i praktická doporučení pro jeho aplikaci v každodenním životě, či doporučenou vhodnou sportovní aktivitu. Poté se domluvíme na dalším postupu. Ve většině případů doporučujeme další konzultaci po dvou týdnech pro případné upravení navrženého jídelníčku vzhledem k praktickým zkušenostem. Délka spolupráce záleží na osobní domluvě a Vašem záměru.

Součástí mé práce je osobní koučink v oblasti zdravého životního stylu. Klienta se snažím motivovat a pozitivně vést k dosažení vytyčených cílů, které si sám stanoví. Věřím, že moji klienti poznají, že jsem tady pro ně, že na nic nejsou sami a mohou se mně svěřit se svými starostmi a pocity.

Je opravdu skvělý pocit vidět, že má tato práce smysl, a že může člověk obrovským způsobem „pozitivně ovlivnit“ životy jiných jednotlivců a rodin.